+90 0322 248 05 08

Hakkımızda

​​​​      35 sene önce yaklaşık 5m²lik bir alanda başlayan serüvenimiz, bugün yurt içi ve yurt dışında çok sayıda yapılanma ile teknolojik çözümler üreten ve teknoloji ihracatı yapan bir firma olarak faaliyetlerine devam etmektedir.


Temel faaliyet alanlarımız elektronik ve gömülü sistemler ile mekatroniktir. Kuruluşundan bugüne, çok sayıda proje ve ürün gerçekleştirme deneyimi kazanmış olan firmamız, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında konusunda uzman profesyonel kadrosu ile fark yaratan çözümler geliştirmeye devam etmektedir.


Bugüne kadar gerçekleştirilmiş olan üniversite-sanayi işbirliği modeline dayanan projelerimizden bazıları:


Özel Şifreli Haberleşme Sistemi (İskenderun Demir Çelik Fabrikası)

Serbest Hayvan Yemleme Otomasyon Sistemi (Çukurova Üniversitesi)

Sera Otomasyonu (Adana Ziraat Mühendisleri Odası)

İnsansız Hava Aracı Çalışmaları (Niğde Üniversitesi)

Su Scadası (Niğde Belediyesi)

Ozon Jeneratörü (Niğde Üniversitesi)

Bitki Gelişim Takibi (Çukurova Üniversitesi)

Yumurta Kırma Analiz Makinesi (Çukurova Üniversitesi) http://www.habervitrini.com/turk-icadi-yumurta-kirma-makinesi/664088

Yerli Lazer Cihazı (Çukurova Üniversitesi) https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/adanali-girisimciler-yerli-lazer-gelistirdi-5851034

    AR-GE ve inovasyonu harmanlayıp içselleştirerek, geliştirmiş olduğu tüm çözümlerde her zaman tercih edilen firma olabilmeyi amaçlayan Işık Elektronik, son yıllarda araştırma ve geliştirme faaliyetlerine daha da ağırlık vererek, farklı sektörlere yenilikçi değerler katan çözümler geliştirmeye devam etmektedir. Bu doğrultuda, Teknopark İZMİR bünyesindeki AR-GE Merkezinde konusunda uzman profesyonel ekip ile yenilikçi teknoloji ve çözümler üretilmektedir.


Özellikle son yıllarda otomatik kayar kapı sektöründe yaşanan teknolojik sıkıntılar, artan ihtiyaçlar ve bu ihtiyaçlara karşılık veremeyen yerli teknolojik üretim, artan ara ürün ithalatı ve sebep olduğu yüksek maliyetler, üretici ve dolaylı son kullanıcılardan gelen yoğun talep, henüz örneğine rastlamadığımız çözüm yöntemlerimiz ve bunu gerçekleştirebileceğimize dair inancımız, global pazarın büyüklüğü bizleri bu iş kanalında faaliyet göstermeye sevk etmiştir. Bu alanda giderek artan ilgimiz ve geliştirdiğimiz teknolojiler sayesinde çok kısa sürede gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ciddi bir pazar payına sahip olumuştur. Bugün yaklaşık yıllık 100 bin adetli üretim kapasitemiz ile pazarda donanımını ve yazılımlarını tamamen kendisi gerçekleştirebilen ilk ve tek firma olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz.


Bilgi, çalışma ve dürüstlüğü ilke edinmiş anlayışımızla; elektronik ve gömülü sistemler ile mühendislik ve mekatronik alanlarında, AR-GE çalışmalarından üretime kadar uzanan bu geniş yelpazedeki her adımda, mükemmeliyetçi bir yaklaşımla, daima geleceğe IŞIK tutan firma olup, hep bir adım önde ve öncü olarak, insanların gelecek hayallerini, günümüzde gerçeğe dönüştürmek temel amacımızdır.