Slide background

FOTOSELLİ KAPI KARTLARI

IŞIK ELEKTRONİK

Fotosel Nedir?

Photo Cell dilimizde Fotosel olarak da geçmektedir . Üzerine düşen ışığın şiddetiyle orantılı olarak voltaj üreten ışık algılayıcısıdır . Pozometrelerde , hırsız alarm sistemlerinde ,otomatik açılır kapanır kapı sistemlerinde ,otomatik çalışan gece lambalarında kullanılmaktadır . 

Fotoselli kapı kartı ne işe yarar ?
Fotoselli kapı kartı işlemcileri otomatik veya kayar kapı sistemlerini düzenli ve profesyonel olarak çalışmasını sağlamaktadır.
 
Fotoselli Kapı Kartı Sensörü Nedir ?
Sensör ya da algılayıcı, otomatik kontrol sistemlerinin duyu organlarına verilen addır.

Fotoselli Kapı Kartı

Son 15 yılda hayatımıza giren ve her türlü binada bizi karşılayan fotoselli, radarlı ve emniyet fotoselli otomatik kapılar; Yaya trafiğini yönetmek ve binalarımıza öncelikle estetik kazandırmak amacıyla kullanılmaktaydı. Günümüzde ise estetik ve prestijli görünüm artık yeterli olmamakla birlikte enerji kaynaklarının giderek tükenmesi ve pahalı olması, iklimlendirilen ortamların ısısınının ve havasının korunması önem kazanmaktadır. 
Hastane, okul, havaalanı, banka, AVM, Otel, restoran, süpermarket gibi bir çok yapıda otomatik kapı artık bir zorunluluk. 
Yaşanılan ekonomik krizler ile birlikte tüketicilerin ekonomik ürün tercih etmesi; özellikle firmaların ürün ve hizmet kalitesini artırmaya dönük rekabet yerine fiyat rekabetine girmesi ülkemize standart dışı veya kalitesiz birçok fotoselli kapı mekanizmasının getirilmesine neden olmuştur.

Fotoselli Kapı Kartı Algılama

Fotoselli kapı kartı algılama sistemi nedir?
Algılama sistemi (Radar) , Kapıya yaklaşan objeyi algılama sistemidir. Günümüzde, algılama sistemi mikrodalga veya kızılötesi frekanslarla çalışır. Aygıt, objeyi algılar-algılamaz, programlamaya göre, gerekli düşük voltajlı elektrik sinyali Kontrol Paneline gönderir.

Fotoselli kapı kartı güç motoru nedir?
Fotoselli kapının en önemli unsurudur. Motor ile yürütme grubu birbirine bağımlı çalışır ve doğru orantılı performans içindedir. Hız ayarı, ağırlık ayarı ve bir çok başka özellikler, motor ve yürütme grubunun performansına göre belirlenir.

Yükleniyor